özet
Son yıllarda gençler arasında popülaritesi patlayan TikTok, yetişkinlere göre derecelendirilmiş içeriğin, kullanıcı veya ebeveynleri ve velileri tarafından genç kullanıcılara ait hesaplardan nasıl kısıtlanabileceğine dair küçük bir test yürüttüğünü söyledi.

Şirket bir haber brifinginde, TikTok‘un yetişkinlere uygun içeriğin kısa video uygulamasının genç kullanıcılarına ulaşmasını önlemek için içeriği yaşa göre derecelendirmenin ve kısıtlamanın yolları üzerinde çalıştığını söyledi.
Geçen yıl, eyalet başsavcılarından oluşan bir koalisyon, Instagram’ın genç kullanıcıların zihinsel sağlığı üzerindeki etkilerine ilişkin şirket araştırmaları hakkında sızdırılan dahili belgelerle ilgili soruları gündeme getirdikten sonra, potansiyel zararlara rağmen Instagram’ı çocuklara tanıtmak için Meta hakkında bir soruşturma başlattı.
Yeme bozukluklarını teşvik eden gönderiler için eleştirilen ve bu tür içerikleri yasakladığını sürdüren TikTok, Salı günkü bir blog gönderisinde, daha geniş düzensiz yeme içeriğini tanıtan gönderileri de kaldırmaya başlayacağını söyledi. Gönderide, “İnsanların yeme bozukluğu teşhisi olmadan sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve davranışlarıyla mücadele edebileceğini anlıyoruz” dedi.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir