PEKİN: Konuya aşina üç kaynak Çarşamba günü yaptığı açıklamada, TikTok sahibi ByteDance’in yatırım ekibini küçülttüğünü ve Çin’deki düzenleyici baskılara yanıt olarak finansal getirilere odaklanan bir alt grubu dağıttığını söyledi.

ByteDance, dış yatırım kolunu finansal ve stratejik kanatlara ayırmıştı; ikincisi, kendi kanadıyla sinerji bulabilecek işletmeleri finanse etmeyi amaçlıyordu.

TikTok İki kaynak Reuters’e verdiği demeçte, finansal yatırımlar ekibindeki çalışanlara ByteDance yöneticileri tarafından ekibin dağıtılacağı söylendi ve başka yerlerde, içeride veya dışarıda fırsatlar aramaya teşvik edildiler.

TikTok ByteDance yaptığı açıklamada, bu ayın başlarında yaptığı bir incelemenin ardından grup düzeyinde stratejik yatırım ekibini dağıttığını ve çalışanlarını çeşitli iş birimlerine taşıdığını söyledi ve “düşük sinerjili” yatırımların altını çizdi.

TikTok Reuters’in finansal yatırımlar ekibinin feshedilmesine ilişkin yorum talebine yanıt vermedi.

TikTok ByteDance’in Ekim ayında büyük bir organizasyon değişikliğiyle oluşturduğu altı iş birimi, TikTok ve Çince versiyonu Douyin’i içeriyor.

TikTok Şirket, stratejik yatırım ekibinin elden geçirilmesinin “strateji araştırması ve iş operasyonları arasındaki işbirliklerini geliştirmek” için tasarlandığını söyledi.

TikTok Durumdan haberdar dört kişi, Pekin merkezli şirketin, kurumsal devleri dizginlemek için tekel karşıtı çabaları güçlendirdiği için yatırım ekibinin boyutunu küçülttüğünü söyledi.

TikTok Geçen yıl boyunca Pekin, antitröst ihlallerini kıstı, özel eğitim gruplarını yasakladı ve emlak geliştiricileri tarafından aşırı borçlanarak dizginlendi ve e-ticaret devi Alibaba ve sosyal medya da dahil olmak üzere en büyük şirketlerinden bazılarının piyasa değerinden yüz milyarlarca doları sildi. medya devi Tencent.

TikTok ByteDance’in en son yüksek profilli yatırımları, geçen yıl Şanghay merkezli oyun stüdyosu Moonton Technology’yi 4 milyar dolarlık satın almasını içeriyor. Moonton, Güneydoğu Asya’da en çok çevrimiçi oyunu Mobile Legends ile tanınır.

TikTok Ayrıca sanal gerçeklik kulaklık üreticisi Pico’yu ve Çinli kahve zinciri markası Manner’ı da satın aldı.

(Yingzhi Yang, Xie Yu, Zhang Yan, Cheng Leng ve Brenda Goh tarafından Rapor; Düzenleme Jacqueline Wong, Louise Heavens ve Alexander Smith tarafından)


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir