Instagram, yeni üyelerden daha fazla “yaşa uygun deneyimler” planladığı için bir hesap oluştururken doğum tarihlerini vermelerini isteyecektir.

Fotoğraf paylaşım ağı zaten bir hesap oluşturmak için insanların en az 13 yaşında olmasını gerektiriyor.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, doğum tarihinin istenmesi, şirketin çocuklara yaş sınırlaması olan ürünler için reklam hedeflemekten kaçınmasına yardımcı olacak.

Ancak Instagram, reklamın değişimin arkasında olmadığını söyledi.

Bir blog yazısında , “Bu bilgileri sormak, reşit olmayan kişilerin Instagram’a katılmalarını önlemeye yardımcı olacak, gençleri daha güvenli tutmamıza ve genel olarak yaşa uygun yaşama geçirmemize yardımcı olmamıza yardımcı olacak” dedi .

“Bizimle paylaştığınız doğum günü bilgilerini, hesap kontrolleri hakkında eğitim ve gençlere önerilen gizlilik ayarları gibi daha özel deneyimler oluşturmak için kullanacağız.”

Bu bilgiler Instagram’ın kumar, alkol ve doğum kontrolü için çocuklara yönelik reklam gösterimlerinin yetişkin odaklı reklamları durdurmasına yardımcı olacak.

Ancak şirket, önümüzdeki haftalarda genç üyelerin daha fazla mahremiyet ortamını devreye sokmaya teşvik edeceğini söyledi.

Instagram’ın ürün müdürü Vishal Shah Reuters’e verdiği demeçte, “Yaptığımız işte yaşlıların ne kadar eski olduğunun anlaşılması, yalnızca yaşa uygun deneyimler yaratmak için değil, aynı zamanda gençlerin erişimine izin vermemek için uzun süredir devam eden kurallarımıza uymak,” dedi. .

‘Doğrulama yok’
Reuters, şu anda, mevcut üyelerden yaşlarını girmesinin istenmeyeceğini, çünkü Instagram’ın sormanın çok zorlayıcı olup olmadığından emin olamayacağından emin olduğunu belirtti.

Ek olarak, Facebook’un sahip olduğu sosyal ağ, verildiği doğum bilgisinin tarihini doğrulamaz.

Planı eleştiren çocuk koruma yardım kuruluşu NSPCC, “Kullanıcılardan doğrulanamayan bir doğum tarihi vermelerini istemek, çocukları zararlı veya yaşa uygun olmayan içerikten korumak için pratikte hiçbir şey yapmaz.

“Gelecek düzenlemeler platformları daha da ileriye götürmeye zorlayacak ve varsayılan olarak çocuk hesaplarına proaktif olarak ek koruma uygulamaları için adımlar atmalarını gerektirecek.

“Ama her şeyden önce, vurgu, çocukların ilk kullanımda platformların güvenli olmasını sağlamak olmalıdır.”

Facebook, “Herkesin gerçek yaşlarını paylaşmayacağını anlıyoruz. Çevrimiçi hizmetleri kullanan insanların yaşını en iyi şekilde toplamak ve doğrulamak, tüm endüstrinin araştırdığı bir şeydir ve bulmak için endüstri ve hükümetlerle çalışmaya devam etmeyi taahhüt ediyoruz. en iyi çözümler. “

Hiç kimse doğum tarihini Instagram profilinde herkese açık olarak gösteremez.

Instagram – ana şirketi Facebook ile birlikte – uzun süredir kullanıcıların 13 yaş ve üstü olması gerektiğini söyleyen kuralları uygulamadaki başarısızlığı nedeniyle ateş altında.

Milyonlarca reşit olmayan çocuğun her iki platformda olduğu düşünülüyor.

Instagram, çocuk koruma girişimi olarak doğum tarihini talep eden bu yeni politikayı resmederken, genç kullanıcıların doğum günleriyle ilgili gerçekleri söylediklerini doğrulamaz.

Yapabilecekleri, şirketin alkol gibi yaşa duyarlı ürünler için daha fazla reklam satmasını sağlamak.

Şu anda, bu tür reklamların çocuklar tarafından görülmediğinden emin olmak için şirketin çok hassas olması gerekiyor.

Artık bildiği gibi – teoride en azından – kullanıcılarının kaç yaşında olduğu, reklamları daha büyük bir güvenle hedefleyebilmelidir.

Makela Yazarı
Ekleyen: Batuhan Karabulut Youtube Kanalı Batuhan Karabulut instagram sayfası: Batuhan Karabulut Facebook Sayfası: Batuhan Karabulut Linkedin Sayfası: Batuhan Karabulut Twitter Adresi: BatuhanKarabulut
Saygılar…

Kategoriler: HaberTeknoloji

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir