Hakkımızda sayfası, müşterilere belirli bir işletmeyle kimin ilgilendiği ve tam olarak ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi vermek için her tür işletme tarafından yaygın olarak kullanılır. Bir işletmenin tarihi genellikle verilir ve sorumlu kişilerin tarihi genellikle fotoğraflarla birlikte kısa makalelerle ifade edilir.

Belirli bir şirkete bağlı olarak, iş uygulamalarına sıkı sıkıya bağlı olmayan hedefler, tutumlar veya kültürün diğer yönleri hakkında bazı bilgiler de dahil edilmiştir. Hakkımızda sayfası genellikle işletmenin ve sahiplerinin veya üst düzey çalışanlarının amaç ve kişiliğinin bir yansımasıdır. Son olarak, sayfa iletişim veya konum bilgisi de içerebilir. Hakkımızda kavramını görmenin bir yolu, bir işletme tarafından oluşturulan bir metin portresi veya kısa bir otobiyografidir.

Bir hakkımızda sayfanın amacı nedir?
Hakkımızda sayfasının temel amacı, okuyucuyu şirket ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmektir. Bu, neredeyse tüm işletmelerin bir şekilde veya başka bir şekilde yerine getirmesi gereken basit bir hedeftir. Bununla birlikte, hakkımızda sayfaların ticari web sitelerinde ortak armatürler olmasının başka nedenleri de vardır. Bu sayfalardaki metin, bir işletmenin hem geçmiş hem de özlemleriyle potansiyel müşterilere hitap eden ve bir insan öğesi ekleyen bir pazarlama aracıdır. Ek olarak, hakkımızda sayfalar potansiyel müşterileri Web aramaları yoluyla bulmanın bir yolu olarak arama motoru pazarlaması çabalarına dahil edilmiştir.

Sayfaların e-ticaret mağazaları için anlamı nedir?
E-ticaret her geçen gün daha fazla mağaza açan, genel ticaretin hızla genişleyen bir kesimidir. Bir hakkımızda sayfası, bir işletmenin kendisini rakiplerinden ayırmasına yardımcı olur. Bu kişiselleştirme, damla nakliye kullanan veya başka mağazaların sunduğu ürünleri satan işletmeler için değerlidir . Müşteriler fiyat, teslimat seçenekleri ve müşteri hizmetlerine çok değer veriyor, ancak daha gelişmiş bir kişiliğe sahip bir mağazayı da hatırlayacaklar. Hakkımızda sayfası, çevrimiçi perakendecilerin , müşterilerle ilişki kurmasına ve mağazadaki ismine bir yüz ve hikaye koyarak güven oluşturmasına yardımcı olur .

Hakkımızda sayfalarımız, aynı zamanda daha az yaygın veya benzersiz ürünler satan perakendeciler için de aynı amaca hizmet eder. Ek olarak, e-ticaret mağazası sahibini belirli pazara neyin getirdiğinin ve yaratılan ve satılan öğelere yol açan düşünce sürecinin derinlemesine açıklanmasına izin verir .