Amazon’un ev güvenlik aygıtları yapan şirketi Ring, kullanıcıların videolarına erişmek için dört çalışanı işten çıkardıklarını itiraf etti.

Şirketin güvenlik uygulamalarıyla ilgili sorulara yanıt olarak ABD senatörlerine gönderilen bir mektupta ortaya çıktı.

Her durumda, çalışanlara videoları görüntüleme yetkisi verildi, ancak erişim “iş işlevleri için gerekli olanı aştı”.

Ring, cihazlarının güvenliği ve gizliliği hakkında sorularla karşı karşıyadır.

Kasım ayında, beş Demokrat senatör Amazon baş yöneticisi Jeff Bezos’a güvenlikle ilgili bir dizi soru içeren bir mektup gönderdi, bunlara Ring’in Ukrayna ofisinde araştırma ve geliştirme yürüttüğü çalışanların neden müşteri video verilerine erişebildikleri de dahil.

Ayrıntılı bir yanıt olarak Amazon, orada bulunan ekibin, programın bir parçası olmayı kabul eden çalışanlardan, yüklenicilerden ve arkadaşlarından herkesin erişebileceği videoları ve videoları izleyebileceğini söyledi.

Ayrıca, “çok sınırlı sayıda çalışan (şu anda üç), Ring’in AWS [Amazon web hizmetleri] altyapısını korumak amacıyla depolanmış müşteri videolarına erişme yeteneğine sahiptir”.

Dört yıl boyunca müşterilerin videolarını izleyen çalışanlar hakkında dört şikayet aldığını söyledi, Amazon, her birini araştırdığını ve sözleşmelerini feshettiğini söyledi.

Yetkili, “İlgili kişilerin her birinin video verilerini görüntüleme yetkisi olmasına rağmen, bu verilere erişim girişimi iş işlevleri için gerekli olanı aştı.” Dedi.

Amazon, kimin şikayet ettiği, kimin kim olduğu veya nerede bulundukları hakkında daha fazla ayrıntı vermedi, ancak video yayınlarına erişimi olan kişilerin sayısını sınırlamak için her zaman çalıştığını söyledi.

Irksal istismar
Geçen yıl boyunca, iç ve dış mekan kameraları ve akıllı kapı zilleri de dahil olmak üzere ev cihazlarının güvenliği hakkında bir başlık akışı vardı.

Alabama’da ikamet eden John Orange tarafından Aralık ayında yapılan yasal işlem, bir yabancının açık kamerasını tehlikeye attığını ve çocuklarını korkuttuğunu iddia ediyor.

O ayın başlarında, bir hackerın ailesinin Ring kamerasıyla yatak odasında genç bir kızla konuştuğu bildirildi .

Ve bir Florida ailesi de benzer şekilde hedeflendi, bu sefer bir bilgisayar korsanı cihaz aracılığıyla ırksal istismar bağırıyor.

Açık kapılar
Ring, polis güçleriyle olan ortaklıkları hakkında da sorularla karşı karşıya kaldı. Kampanya grupları bunun sivil özgürlükleri baltaladığını söyledi.

Senatörlere verdiği yanıtta Ring, yeni kullanıcıların iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için hizmetine kaydolmalarını gerektireceğini söyledi.

Ayrıca, uygulamada müşterilerin cihazlarını yönetmesine ve onlara erişimi olan bir gizlilik panosu oluşturdu.

Ancak bu hamle, Fight for the Future kampanya grubunu tatmin etmiyor.

“Amazon ucuz, güvensiz, internet bağlantılı güvenlik kameraları satıyor ve insanları bu insanları tehlikeye attıklarını bilerek evlerine koymaya ikna ediyor,” dedi.

Orijinal mektubun imzacılarından Senatör Ron Wyden, değişikliklerin “doğru yönde hareket” olduğunu söyledi ancak ekledi: “Evlerinde bilgisayar korsanlarına gereksiz yere savunmasız kalan milyonlarca tüketici var. “

Amazon, Şubat 2018’de Ring’i 1 milyar dolardan fazla satın aldı.

Bu hafta Las Vegas’taki teknoloji sergisinde CES, önümüzdeki yıl için akıllı ampuller ve ev sahiplerinin teslimatlar için kapıları uzaktan açmasına izin verecek bir kontrolör de dahil olmak üzere yeni ürünler gösterdi.

Kategoriler: Teknoloji

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir